STRONA G??WNA

LARYNGOLOGIA - ZABIEGI

ALERGOLOGIA

MEDYCYNA ESTETYCZNA

KONTAKT / CENNIK

x


 

dr hab. med. Marek Modrzyński

lekarz medycyny estetycznej

ZMARSZCZKI STATYCZNE
- KWAS HIALURONOWY -

Button Text

 

  • slider jquery
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
jquery gallery by WOWSlider.com v7.8

 

 

X

WYPEŁNIACZE (KWAS HIALURONOWY)
- LIKWIDACJA ZMARSZCZEK -
STATYCZNYCH

ZMARSZCZKI - FAŁDY - WOLUMETRIA - POWIĘKSZANIE UST

Za pomocą substancji wypełniających, takich jak kwas hialuronowy możemy skorygować bruzdy nosowo-wargowe powiększyć usta, uwydatnić policzki oraz wygładzić średnie i powierzchowne zmarszczki. Poprzez podanie wypełniaczy niedoskonałości i oznaki starzenia zostają stonowane i złagodzone. Za pomocą wypełniaczy o wyższej gęstości możemy także wykonywać korekcję konturów twarzy.

Co to są wypełniacze ?

W znacznym uproszczeniu można powiedzieć, że wypełniacze to grupa substancji, którą w medycynie estetycznej stosuje się w celu przywrócenie naturalnych młodzieńczych rysów twarzy, szyi, dłoni, itp.

Co to jest kwas hialuronowy ?

Kwas hialuronowy to najczęściej obecnie stosowany wypełniacz. Ponieważ jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka to prawdopodobieństwo działań ubocznych (np. wywołania alergii) po jego podaniu jest znikome.Do czego najlepiej nadaje się kwas hialuronowy ?

Najbardziej klasyczne zastosowania kwasu hialuronowego to wypełnianie fałdów nosowo-wargowych, a także warg w celu ich powiększenia lub (i) uwydatnienia konturów.POWIĘKSZANIE UST

Dodatkowo kwasem wypełniać można bruzdy i zmarszczki statyczne, czyli te które są zmarszczkami utrwalonymi.

Podawanie kwasu hialuronowego umożliwia też przywrócenie młodzieńczych konturów twarzy, np. poprzez ujędrnienie policzków (wolumetria, lifting wolumetryczny).WOLUMETRIA

Kwas o różnej gęstości nadaje się przy tym do różnych celów, co ma również przełożenie na ostateczną cenę zabiegu. Poniżej pokazane jest jak ma się to np. w odniesieniu do chętnie stosowanego, nowoczesnego preparatu Juvederm.

Jak podaje się kwas hialuronowy ?

Preparat podaje się najczęściej za pomocą małej strzykawki z niewielką igłą lub specjalną kaniulą.Na czym opiera się zasada działania kwasu ?

W przypadku zmarszczek chodzi np. o ich uniesienie i wygładzenie poprzez podanie preparatu pod największe ich zagłębienie, co z kolei powoduje wypchnięcie i rozprostowanie skóry.Czy zabieg jest bolesny ?

W trakcie zabiegów praktycznie zawsze stosuje się znieczulenie powierzchowne za pomocą specjalnego kremu. W niektórych rejonach, gdzie nerwów czuciowych jest szczególnie dużo można też zastosować znieczulenie podawane niewielką strzykawką (np. przy zabiegach w obrębie warg).


Czy możliwe są jakieś powikłania po zabiegu ?

Jeśli preparat jest prawidłowo wprowadzony to powikłania praktycznie nie występują, jednak czasami, choć bardzo rzadko pojawiać się mogą guzki podskórne. Czasami również bezpośrednio po zabiegu występować mogą niewielkie krwiaki lub zasinienia. Sytuacja taka nie wynika jednak z błędu lekarza. Twarz jest bardzo obficie unaczyniona i czasami podczas wprowadzania igły następuje uszkodzenie jakiegoś bardzo niewielkiego naczynka. Bezpośrednio po zabiegu, przez okres od kilku godzin do kilku dni występować może również niewielka bolesność w miejscach gdzie preparat był wprowadzany.

Jak długo utrzymuje się działanie kwasu hialuronowego ?

Z reguły od kilku do kilkunastu miesięcy. Jest to uzależnione od typu preparatu i miejsca jego podania.

To chyba źle, że kwas ulega w końcu rozpuszczeniu i znika. Nie można podać czegoś na stałe ?


Właśnie to, że preparat nie jest trwały stanowi jedną z jego zalet ! Kiedyś podawany był silikon, który nie ulega zanikowi. Proszę jednak wyobrazić sobie co się działo jeśli taki implant z jakiegoś powodu się przemieścił. Twarz zmienia się przy tym w miarę upływu czasu i to co ładnie wygląda dziś za kilka lat może być nie do zaakceptowania. Poza tym silikon jest materiałem obcym, który często wywoływał bardzo niekorzystne objawy, w tym alergiczne. Przy stosowaniu kwasu hialuronowego rzeczy te nie mają większego znaczenia.

Czy zabieg można powtarzać ?

Tak. Oczywiście.

Przed podaniem kwasu hialuronowego lekarz zaproponował mi podanie "BOTOXU". Czy takie postępowanie jest uzasadnione ?

Owszem, bardzo często. Likwidacja zmarszczek mimicznych i zniesienie nadmiernego napięcia mięśni umożliwia lepsze zaplanowanie i precyzyjniejsze podanie kwasu hialuronowego. Ponieważ utrzymywanie się wypełniacza w miejscu podania jest w pewnym stopniu uzależnione od późniejszej ruchomości danej okolicy, to z całą pewnością stwierdzić można, że po podaniu BOTOXU kwas hialuronowy utrzymuje się dłużej. Wydłuża to odstępy pomiędzy ewentualnymi kolejnymi zabiegami.


 

GÓRA STRONY
 

X

 

POZOSTAŁE ZABIEGI ESTETYCZNE

 

 


BOTULINA - "BOTOX"


KWAS HIALURONOWY

LIPOLIZA - AQUALYX

LASERY FRAXEL / PIXEL

PILINGI CHEMICZNE
 

FOTOGALERIA


NAJCZ?CIEJ WYBIERANE ZABIEGI ESTETYCZNEREJESTRACJA
 

STRONA G??WNA

LARYNGOLOGIA - ZABIEGI

ALERGOLOGIA

MEDYCYNA ESTETYCZNA

KONTAKT / CENNIK