STRONA GŁÓWNA

 MEDYCYNA ESTETYCZNA

 LARYNGOLOGIA - ZABIEGI

 ALERGOLOGIA

 KONTAKT / CENNIKdr hab. med. Marek Modrzyński

DYPLOMOWANY
LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ
Niejednokrotnie wielu z nas patrząc na swoje odbicie w lustrze
chciałabycoś zmienić. Drobny szczegół, którego nie akceptujemy
może mieć wpływ na całe nasze życie osobiste i zawodowe,
zmniejsza samoocenę i pozbawia pewności siebie.
Teraz dzięki postępowi w dziedzinie medycyny estetycznej
i kosmetologii wiele rzeczy można zmienić łatwiej niż się wydaje.
Starzenie się skóry to proces nieuchronny, związany z postępującym wraz z wiekiem starzeniem się całego organizmu.
W przeciwieństwie do innych organów, zmiany w skórze widoczne są po wielu latach. Zmiany te zachodzą jednak nie tylko pod wpływem mijającego czasu, ale również wskutek działania różnego rodzaju czynników zewnętrznych. I chociaż nie mamy wpływu
na uwarunkowania genetyczne, decydujące o tempie starzenia się skóry, to możemy w pewnym stopniu ograniczać niekorzystne skutki otoczenia. Czynniki powodujące powstawanie zmarszczek to np. promieniowanie słoneczne, palenie papierosów, gwałtowne odchudzanie, nieprawidłowa pielęgnacja, spadek poziomu hormonów, niewłaściwy sposób odżywiania, stresujący tryb życia, klimatyzacja, zbyt ekspresyjna mimika. Wraz z wiekiem skóra zmienia się - traci swoją sprężystość i elastyczność (słabną włókna kolagenu i elastyny), maleje aktywność gruczołów potowych i łojowych. Słabną możliwości zatrzymywania wody przez co
skóra łatwiej ulega odwodnieniu.
Zmianie ulegają też melanocyty (czyli komórki wytwarzające i zawierające barwnik - melaninę) i przez to skóra traci swoje
równomierne zabarwienie, staje się bardziej przezroczysta i plamista. Osłabieniu ulegają także mięśnie podtrzymujące owal twarzy
(efekt - zwisające policzki i opadające powieki). Maleje produkcja nowych komórek skóry.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje cały szereg technik i zabiegów mających
za zadanie spowolnienie zmian zachodzących wraz z wiekiem w obrębie naszego
ciała i zachowanie młodzieńczego, a przy tym naturalnego i atrakcyjnego wyglądu.

 Niechirurgiczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej stają się coraz bardziej popularne. Są one mało bolesne i minimalnie inwazyjne, a w rękach odpowiednio przygotowanego lekarza pozwalają osiągać rezultaty, które do niedawna zarezerwowane były jedynie dla klasycznej chirurgii plastycznej.

Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu w moim gabinecie, konieczna może być wstępna wizyta konsultacyjno-kwalifikacyjna.
Jej celem jest przede wszystkim ustalenie oczekiwań osoby, która poddać chce się zabiegowi, a także wstępne badanie kliniczne
i ustalenie optymalnej strategii leczenia.
W trakcie tej wizyty wykonywana jest też z zasady komputerowa analiza skóry w rejonach, w których przeprowadzony ma być zabieg (ocena wilgotności, natłuszczenia, porowatości, itd.). Jest to dość istotne, lecz w praktyce często pomijane badanie. Jego  wynik pozwala sprecyzować sposób dalszego postępowania.

Wśród zabiegów medycyny estetycznej jakie wykonuję wymienić warto przede wszystkim takie, których efekty widoczne są bardzo szybko - od razu bądź w ciągu niewielu dni po ich przeprowadzeniu. Przykładem takiego zabiegu jest podanie toksyny botulinowej (BOTOX), która w ciągu kilku dni likwiduje zmarszczki mimiczne.

Jeszcze szybsze efekty uzyskuje się podając tzw. wypełniacze (w dobie obecnej głównie kwas hialuronowy). Wypełniacze umożliwiają z jednej strony usuwanie zmarszczek statycznych (utrwalonych), zaś z drugiej przywrócenie młodzieńczych proporcji twarzy (wolumetria) i ewentualne uzupełnianie powstałych z różnych przyczyn ubytków.

Alternatywą lub uzupełnieniem tych zabiegów może być podawanie substancji, które pobudzić mają odtworzenie w skórze ulegającego z wiekiem degradacji kolagenu, a tym samym doprowadzić do jej odmłodzenia (przykładem jest preparat kwasu polimlekowego – Skulptra).

Wszystkie wymienione powyżej techniki oczywiście nie wykluczają się wzajemnie, a w wielu przypadkach wskazane jest wręcz ich łączne stosowanie.

Współczesna, na poważnie traktowana medycyna estetyczna to jednak nie tylko zręczność i odpowiednie wyszkolenie lekarza, ale też zastosowanie w leczeniu supernowoczesnych technologii i tworzonego w tym celu innowacyjnego sprzętu medycznego.

W ostatnich latach bardzo znacznie rozwinęły się m.in. techniki laserowe, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które są najmniej obciążające dla osoby leczonej i pozwalają jej normalnie funkcjonować po zabiegu. Zabiegi laserowe szczególnie dobrze nadają się do likwidowania zmarszczek, zmian potrądzikowych i przebarwień w skórze będących np. wynikiem nadmiernej ekspozycji na słońce we wcześniejszych okresach życia. Używany w moim ośrodku laser Erb-Yag z końcówką fraksalną (pixel) jest przy tym jednym ze szczytowych osiągnięć technologicznych w tym zakresie, przez co pozwala osiągać wyniki niemożliwe do uzyskania za pomocą laserów produkowanych jeszcze kilka lat temu.

Uzupełnienie stanowią zabiegi z wykorzystaniem lasera CO2 użytego bądź w sposób klasyczny bądź również w technice fraxel.

Pewną modyfikacja technik laserowych jest tzw. IPL, który szczególnie nadaje się do depilacji (usuwanie zbędnego owłosienia) z dowolnych partii ciała oraz do zamykania poszerzonych naczynek (pajączki, teleangiektazje) w obrębie skóry. Technika IPL jest przy tym bezkonkurencyjna w połączeniu z tzw. prądami wysokiej częstotliwości (RF), które podnoszą jej skuteczność do poziomu niemożliwego do osiągnięcia przy zastosowaniu innych metod. W moim ośrodku używam oczywiście tylko takiej metody.

Wspomnieć warto, że zastosowanie prądów RF ma dodatkowo ewidentny i bardzo trwały (choć pojawiający się po pewnym czasie) efekt przeciwzmarszczkowy.

Inną techniką pozwalającą wpłynąć na poprawę stanu skóry i tkanki podskórnej jest tzw. mezoterapia – metoda polegająca na głębokim (niemożliwym do uzyskania za pomocą zwykłych kremów) wprowadzaniu odpowiednio dobranych substancji leczniczych, nawilżających, odżywczych, przeciwzmarszczkowych i innych, bądź pojedynczo, bądź też pod postacią odpowiednio skomponowanych mieszanek (koktajli). W moim gabinecie chętnie stosuję przy tym nowoczesne rozwiązanie - mezoterapię bezigłową wykorzystującą tzw. zjawisko elektroporacji w połączeniu z jonoforezą. Metoda ta jak sama nazwa wskazuje nie wymaga stosowania igieł, strzykawek, itd. przez co jest przyjemniejsza dla pacjenta niż metody stosowane w przeszłości. W innych przypadkach, w których zasadne jest wykorzystanie klasycznej mezoterapii igłowej często wykorzystuję specjalny pistolet umożliwiający bardzo precyzyjne dawkowanie leków.

W gabinecie moim wykonywane są dodatkowo tzw. pilingi chemiczne z zastosowaniem różnorodnych substancji dobieranych w zależności od celu jaki ma zostać osiągnięty oraz piling kawitacyjny bądź jako zabieg samodzielny, bądź w celu lepszego przygotowania skóry do dalszych działań.

Przedstawione tu skrótowo podstawowe stosowane przeze mnie metody są opisane bardziej szczegółowo na odpowiednich, osobnych stronach.

MAŁOINWAZYJNE ZABIEGI LARYNGOLOGICZNE

LECZENIE CHRAPANIA - POLIPY NOSA - PRZEROST MAŁŻOWIN NOSOWYCH - PRZEROST MIGDAŁKÓW - CZĘSTE ANGINY - UZALEŻNIENIE OD KROPLI - BEZDECH SENNY - KRWAWIENIE Z NOSA
INHALACJE AMSA - PERFORACJA PRZEGRODY NOSA - MIGRENY BOTOKS - SKRZYWIENIE PRZEGRODY NOSA - ZAPALENIE ZATOK - PŁUKANIE ZATOK - OTYŁOŚĆ A CHRAPANIE

 STRONA GŁÓWNA

 MEDYCYNA ESTETYCZNA

 LARYNGOLOGIA - ZABIEGI

 ALERGOLOGIA

 KONTAKT / CENNIK