STRONA GŁÓWNA

 MEDYCYNA ESTETYCZNA

 LARYNGOLOGIA - ZABIEGI

 ALERGOLOGIA

 KONTAKT / CENNIK


dr hab. med. Marek Modrzyński

DYPLOMOWANY
LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ 

Trądzik młodzieńczy

to choroba skóry, której początek występuje w okresie dojrzewania, kiedy pod wpływem zmian hormonalnych dochodzi do nadmiernego pobudzenia czynności gruczołów łojowych (łojotoku).

W następstwie pojawiają się tzw. zaskórniki i grudki, popularnie nazywane pryszczami.

Ich powstawanie wiąże się z nadmiernym wytwarzaniem łoju i wzmożonym rogowaceniem komórek przewodu wyprowadzającego gruczołów. Nakładające się na siebie warstwy zrogowaciałego naskórka wypełniają przewód wyprowadzający i zamykają jego ujście. Zablokowane ujście kanału gruczołu łojowego czopem łoju i zrogowaciałych komórek to tzw. zaskórnik, który jest typową cechą trądziku.

W takim nagromadzeniu zrogowaciałego naskórka i łoju niektóre bakterie, zawsze obecne na powierzchni skóry, rozwijają się szczególnie dobrze i wywołują rozwój zapalenia w okolicy gruczołu łojowego. Grudki stają się wtedy duże, czerwone i bolesne. Dodatkowym problemem jest to, że następstwem trądziku są blizny, poszerzone pory i przebarwienia mogące utrzymywać
się przez całe życie.


 

 

Trądzik różowaty

pojawia się najczęściej między 30 a 50 rokiem życia. Umiejscowiony jest głównie w okolicach nosa i sąsiadujących częściach policzków. Głównymi objawami są zmiany naczyniowe takie jak rumień lub teleangiektazje (poszerzone naczynka). Dodatkowo często pojawia się sinoczerwone zabarwienie nosa i przyległych części policzków. W ujściach mieszków włosowych tworzą się grudki i krosty. U mężczyzn może nastąpić przerost guzowaty całego nosa.
 

 

Główny problem z trądzikiem pospolitym i różowatym polega na tym, że nawet prawidłowe postępowanie dermatologiczne nie zawsze prowadzi do uzyskania satysfakcjonujących efektów.

W tej sytuacji warto spróbować zaangażować do leczenia nowoczesne technologie i inne sposoby wykorzystywane w medycynie estetycznej, które dają realne szanse na rozwiązanie problemu. Należą do nich przede wszystkim:

IPL/RF

PIXEL/FRAXEL LASER

PILINGI CHEMICZNE

Metody te mogą być w zależności od przypadku stosowane pojedynczo lub łącznie. Wszystkie z nich mają dobrze udokumentowane pozytywne działanie w tych chorobach prowadząc do zmniejszenia stanu zapalnego, znikania krost oraz wygładzania blizn potrądzikowych często już po jednym zabiegu.

Przykłady efektów leczniczych poniżej.MAŁOINWAZYJNE ZABIEGI LARYNGOLOGICZNE
LECZENIE CHRAPANIA - POLIPY NOSA - PRZEROST MAŁŻOWIN NOSOWYCH - PRZEROST MIGDAŁKÓW - CZĘSTE ANGINY - UZALEŻNIENIE OD KROPLI - BEZDECH SENNY - KRWAWIENIE Z NOSA
INHALACJE AMSA - PERFORACJA PRZEGRODY NOSA - MIGRENY BOTOKS - SKRZYWIENIE PRZEGRODY NOSA - ZAPALENIE ZATOK - PŁUKANIE ZATOK - OTYŁOŚĆ A CHRAPANIE

 STRONA GŁÓWNA

 MEDYCYNA ESTETYCZNA

 LARYNGOLOGIA - ZABIEGI

 ALERGOLOGIA

 KONTAKT / CENNIK